Opis oferty

Mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę sprzedaży okazałego, dwukondygnacyjnego domu o charakterze rezydencjonalnym, położonego w miejscowości Kornatka (gmina Dobczyce).

Powierzchnia użytkowa budynku wg projektu budowlanego to 345 m2, natomiast powierzchnia samej działki gruntu to łącznie 8669m2, która sama w sobie, zarówno ze względu na wielkość jak i położenie, stanowi niepomierną wartość. Na podstawie wypisu z rejestru gruntów powierzchnia zabudowy działki budynkiem mieszkalnym wynosi 238 m2, jako, że dom ma dwie kondygnacje, „po podłodze” na parterze i pierwszym piętrze uzyskujemy ponad 470 m2. Powierzchnia zabudowy garażu dwustanowiskowego wynosi 71 m2. Całkowita powierzchnia domu i działki podana w filmie, może odbiegać o kilka procent od stanu faktycznego.

Od strony frontu budynku, nieruchomość wita nas przestronnym podjazdem ozdobionym rotundową, piramidalną fontanną. Garaż wolnostojący, dwustanowiskowy, przynajmniej jedno z miejsc pomieści nawet najdłuższy samochód osobowy przekraczający długość 6 m. W bryle garażu oraz pomiędzy jego stropem a poszyciem dachowym, znajduje się pokaźny schowek, podłoga oraz ściany (aż po sufit) wyłożone glazurą i terakotą.

Budynek został wzniesiony i oddany do użytku około roku 2000. Materiał, z którego go wykonano to cegła (bloczek) typu MAX, natomiast dla dodatkowego ocieplenia ścian użyto 10 centymetrowej warstwy styropianu, poddasze zaś zostało zaizolowane termicznie przy krokwiach, warstwą wełny mineralnej. Dach czterospadowy, poszycie usztywnione metalowymi belkami wzmacniającymi. Ceramiczne pokrycie dachowe bez ubytków czy też uszkodzeń.

Dom składa się łącznie z 8 pokoi. W istocie, budynek może pełnić zarówno funkcję mieszkalną, jak i pozwala przy tym prowadzić działalnością gospodarczą (biuro). Dzieje się tak bowiem w budynku przewidziano dwa osobne wejścia. Obecnie, dom pełni jedynie funkcję mieszkalną, co nie przeszkadza aby w sposób odseparowany, użytkowały go np. dwie rodziny bądź jedna rodziny i najemca/y. W mniejszej części (o powierzchni 80 m2), która służyła w przeszłości jako biuro, oprócz osobnego wejścia możemy dysponować trzema, nieprzechodnimi pokojami, do tego oddzielną kuchnią i łazienką. Ta część jest również wyposażona w klimatyzator, z jednostką zewnętrzną marki LG. Oczywiście, budynek stanowi całość jako jedna bryła a więc w pełni swobodnie możemy poruszać się po całym domu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

W części parterowej znajdują się zatem łącznie 4 pokoje (wliczając salon wraz z wydzieloną jadalnią), 2 kuchnie jak również 2 łazienki, kotłownia, spiżarnia przestronny wiatrołap czy też oranżeria (ogród zimowy). Na piętrze znajdziemy zaś 4 sypialnie, 2 łazienki i schowek, który ze względu na swoją wielkość może być przemianowany na osobny, kolejny pokój (ok. 8 – 9 m2).

Podsumowując, w ramach 345 m2 powierzchni użytkowej budynku, na dom składa się łącznie z: 8 pokoi (w tym jadalni i salonu), 2 kuchni (jedna korzysta z płyty indukcyjnej, druga z gazu), 4 łazienek, dużego schowka, spiżarni, kotłowni, przedsionka, 4 balkonów zabezpieczonych poręczamy ze stali nierdzewnej, 2 werand i oranżerii. Wszystkie, większe pomieszczenia mają zachowaną pełną autonomię (są nieprzechodnie).

Zarówno działka jak i budynek mają dostęp do pełnego uzbrojenia (media) a więc przyłączy: wody, energii elektrycznej (w tym również tzw. siły), gazu ziemnego, kanalizacji i światłowodu. Dojazd oczywiście bezpośredni, wyasfaltowaną drogą publiczną. Dom ogrzewany jest gazem dzięki kotłowi centralnego ogrzewania marki Viessmann Litola. W salonie i łazience usytuowanej na parterze, zastosowano również ogrzewanie podłogowe.

Orientacja (ekspozycja) 4 balkonów jak i okien domu jest na wszystkie, cztery strony świata. Zainstalowano zarówno okna jak i szyby antywłamaniowe – tzw. szprosy doskonale wpisują się w charakter całego domu. Podłogi wyłożone drewnem egzotycznym, drewniane listwy przypodłogowe wygięte zgodnie z łukami ścian, parapety wykonane z marmuru. Podczas wykończenia domu, zastosowano ówcześnie, włoskie materiały najwyższej jakości (m.in. gresy). Schody dębowe o fantazyjnym i wyrafinowanym kształcie, wykonane na zamówienie przez cieszące się ogólnokrajową renomą, przedsiębiorstwo „Marchewka”. W salonie znajdują się dwie kanapy, stolik kawowy, telewizor oraz wspaniały kominek. Pod względem powierzchni, pomieszczenia (zwłaszcza pokoje i sypialnie) są przestronnych rozmiarów, nie wspominając o salonie usytuowanym na parterze.

Przybliżone, przykładowe powierzchnie wybranych pomieszczeń:

Salon – 14 m x 7 m oraz 10.5 m x 4.5 m (nieregularny kształt)

Jadalnia – 5 m x 4.8 m

Pokój nr 1 – 5 m x 4.5 m

Pokój nr 2 – 5.8 m x 3.9 m

Pokój nr 3 – 5 m x 3 m

Pokój nr 4 – 5 m x 2.95 m

Pokój nr 5 – 3.3 m x 2.7 m

Pokój nr 6 – 4.5 m x 3.5 m

Pokój nr 7 – 3.9 m x 3.2 m

Łazienka (największa) – 4.6 m x 3.4 m

Łazienka nr 2 – 3 m x 2.6 m

Kuchnia (większa) – 5.3 m x 2.8 m

Kuchnia (mniejsza) – 2.6 m x 2.1 m

Schowek (piętro) – 3 m x 2.5 m

Co do samej działki gruntu, na której wzniesiony jest budynek, jest ona niezwykle okazała zarówno pod względem wielkości jak i bogactwa nasadzeń a co za tym idzie, jej atrakcyjności czy w końcu urokliwości. Dwie werandy i ogród zimowy są tego dopełnieniem.

 

8669 m2 stwarza ogromne możliwości. Działka, na której wybudowano dom jest w części działką budowlaną, będąc na tyle dużą, że z powodzeniem (jeżeli przyszły nabywca miałby oczywiście takie zamierzenie), można postawić na niej kolejny obiekt. Obecnie, od frontu budynku jest wystarczająca ilość miejsca aby zaparkować od 10 do nawet 20 samochodów osobowych. Zarówno możliwości aranżacyjne samego domu jak i potencjał adaptacyjny budynku oraz również działki, są zatem w naturalny sposób – ogromne.

Szukając swojego miejsca na ziemi, nie możemy rozpatrywać jego wyboru w oderwaniu od otoczenia nieruchomości. To niemniej ważny aspekt aniżeli działka gruntu, ściany i dach naszego domu. Geograficznie, Kornatka leży na Pogórzu Wiśnickim, pomiędzy Jeziorem Dobczyckim a wzniesieniami Pasma Glichowca (Ostrysza), w bliskim sąsiedztwie rzeki Raby. Oczywiście, gmina Dobczyce jak i sama nieruchomość znajduje się niemal bezpośrednio nad Jeziorem Dobczyckim, gdzie wznoszą się pozostałości zamku królewskiego i skansen. Nieruchomość jest położona blisko szlaków pieszych oraz rowerowych, co w korelacji z malowniczymi terenami, stanowi atrakcję szczególnie dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Składnik oferty jakim jest zarejestrowany film z drona (fragment nakręcony na wysokości 100 – 120 m) pokazuje piękno okolicy nieruchomości w pełnej krasie. Dalsze zdania i opis, w tym zakresie są zwyczajnie zbyteczne.

Natomiast w tym momencie należałoby wspomnieć o komunikacji z najbliższymi ośrodkami miejskimi czy infrastrukturze z tym związanej. W odległości zaledwie 3.5 – 4 km od nieruchomości znajduje się Szkoła Muzyczna I stopnia, Zespół szkol im. Józefa Tischnera czy też Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach o szerokim spektrum tematycznym zajęć w nim prowadzonych, zarówno dydaktycznym, artystycznym czy sportowym.

Do miasta Powiatowego jakim jest Wieliczka przy umiarkowanym ruchu, samochodem dojedziemy w ok. 20 – 25 minut. Po dodatkowych 10 minutach znajdziemy się w południowej części Krakowa. W przypadku zakorkowanego centrum, dojazd zajmuje często mniej niż np. przebycie drogi z Nowej Huty do Bronowic.

Jeżeli natomiast lubimy jeździć na nartach, możemy znaleźć się np. w Białce Tatrzańskiej w ciągu 80 – 90 minut, nie będąc przy tym skazanymi (przynajmniej częściowo) na „kłopotliwą Zakopiankę” a więc drogę krajową nr 47. Pamiętajmy również o planowanym w niedalekiej przyszłości odcinku drogi S7, co dodatkowo może usprawnić infrastrukturę drogową nieruchomości pod względem dojazdu do większych miast.

Oferta wyłącznego pośrednictwa

Zapraszam do kontaktu w celu prezentacji nieruchomości.

Szczegóły oferty

Typ Budynku
Dom Wolnostojący
Powierzchnia użytkowa
345 m2
Powierzchnia Działki
8669 m2
Cena
1 662 900 PLN
Liczba Pokoi
8
Ogrzewanie
Gazowe
Garaż
Wonostojący, dwustanowiskowy
Liczba Kondygnacji
2
Woda
Tak
Prąd
Tak
Kanalizacja
Tak
Gaz
Tak
Internet
Tak
Miejscowość
Kornatka (gm. Dobczyce)