Opis oferty

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu przestronne, trzypokojowe mieszkanie położone na parterze w świetnej lokalizacji – Bełchatów, Osiedle Dolnośląskie. Na podstawie zaświadczenia wydanego przez Prezydenta Miasta Bełchatowa lokal jest dopuszczony do świadczenia w nim usług.

Powierzchnia lokalu to 58.65 m2, mieszkanie ma założoną księgę wieczystą bez wpisanej jakiejkolwiek hipoteki, pełna własność, jeden właściciel. Ponadto udział w gruncie pod budynkiem został przekształcony z prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Nieruchomość, jak wyżej wspomniano składa się z trzech pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki, wc oraz przedpokoju. Salon z wyjściem na balkon. W części okien rolety/żaluzje antywłamaniowe. Według oświadczenia właściciela, około 3 – 4 lat temu przeprowadzono prace remontowe lokalu obejmujące odnowienie ścian i podłóg. Instalacja elektryczna w lokalu również ma być zmodernizowana do miedzianej. Oczywiście wszystkie okna plastikowe. Podłogi w pokojach wyłożone panelami, w łazience i wc zaś terakotą.

Kuchnia jest wyposażona w lodówkę, kuchenkę gazową wraz z piekarnikiem, okap podszawkowy, zlew z baterią, szafki wiszące oraz stojące a także blat kuchenny.

W łazience znajduje się umywalka wraz z szafką stojącą, pralka, wanna oraz lustro.

Mieszkanie umeblowane jak na zdjęciach, w przedpokoju oraz dwóch sypialniach znajdują się łącznie trzy, pojemne szafy. Ponadto w przedpokoju nowoczesny i bardzo praktyczny pawlacz. Zarówno ogrzewanie jak i ciepła woda są pobierane z sieci miejskiej.

Przybliżone wymiary poszczególnych pomieszczeń to:

 

Kuchnia – 2.83 m x 2.4 m

Salon – 4.72 m x 4.65 m

Sypialnia nr 1 –  4.64 m x 2.24 m

Sypialnia nr 2 – 3.04 m x 2.89 m

Łazienka – 1.82 m x 1.42 m

WC – 1.2 m x 0.82 m

Przedpokój 3.84 m x 1.59 m

Do lokalu przynależy komórka lokatorska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogromną zaletą mieszkania, oprócz jego korzystnej lokalizacji jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej na podstawie wyżej wskazanego zaświadczenia Prezydenta, lokal jest zatem niezwykle uniwersalny, doskonale sprawdzi się w roli lokalu użytkowego czy prawie 60 metrowego, trzypokojowego mieszkania dla rodziny. Dodatkowo, mieszkania na parterze (do pokonania mamy zaledwie kilka schodów) z pewnością docenią osoby, które posiadają małe dzieci (znaczne ułatwienie w zakresie korzystania z wózków) oraz oczywiście seniorzy.

Okolica, w której zlokalizowana jest nieruchomość jest cicha i spokojna, dojazd samochodem np. do urzędu miasta zajmuje od 4 do 5 minut. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się: skwer, apteka, plac zabaw, punkty gastronomiczne natomiast tylko nieco dalej szkoła podstawowa oraz duża liczba placówek handlowo – usługowych. Przy Alei Wyszyńskiego znajduje się przystanek autobusowy skąd odjeżdżają autobusy linii 2, 6 i 10 a tylko nieco dalej przy ul. Wojska Polskiego linii nr 1, 5, 7. 9. Dodatkowo, w odległości około 500 m (7 minut pieszo) znajduje się Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy, zaś tylko nieco dalej zewnętrzny Miejski Kort Tenisowy (ceglasty) oraz Lodowisko pod halą namiotową.

Pamiętajmy, że w ubiegłym roku podpisano umowę obejmującą modernizację i elektryfikację linii kolejowej, dzięki której mieszkańcy Bełchatowa zyskają szybkie i dogodne połączenie kolejowe z Łodzią. Szacuje się, że po modernizacji i elektryfikacji czas przejazdu wyniesie około 1h 26 min. Korzystną zmianę zapewni przebudowa linii z Piotrkowa Trybunalskiego przez Bełchatów do Zarzecza (nr 24) oraz budowa nowego odcinka linii z Zarzecza do Bogumiłowa

Mieszkanie jest stosunkowo tanie w utrzymaniu, po ostatnich podwyżkach z początkiem 2023 r. opłaty i zaliczki wynoszą łącznie w granicach 560 złotych. Zaliczki mają obejmować:

– zimną wodę

– podgrzanie wody

– wywóz odpadów komunalnych

– zaliczkę na centralne ogrzewanie – miejskie

– fundusz remontowy

W przypadku zgłoszenia większej liczby osób, czynsz administracyjny wraz zaliczkami może nieco wzrosnąć.

Roczne, ostatnie naliczenie z tytułu podatku od nieruchomości wyniosło 310 złotych (kwartalnie niecałe 80 zł).

Oferta wyłącznego pośrednictwa

Biuro pobiera 2% prowizji netto od strony kupującej

 

Zapraszamy do kontaktu w celu prezentacji nieruchomości

 

 

Szczegóły oferty

Cena
323000 PLN
Lokalizacja
Bełchatów
Typ Nieruchomości
Lokal mieszkalny i mieszkalno - usługowy
Rodzaj Budynku
Blok (Wielka Płyta)
Powierzchnia
58.65 m2
Piętro/Kondygnacja
Parter
Liczba pokoi
3
Ogrzewanie
Miejskie
Balkon
Tak
Okna
Plastikowe
Wysokość czynszu (opłaty administracyjne)
560