Opis oferty

NIERUCHOMOŚĆ WYNAJĘTA

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu niezwykle ciekawy, odrestaurowany w zakresie kapitalnym, modernistyczny dom usytuowany przy ulicy Ołowianej w Łodzi. Powierzchnia budynku to w przybliżeniu 70 m2 (nie uwzględniając strychu), działka zaś na której został on posadowiony wynosi 226 m2. Nieruchomość posadowiona w zwartej zabudowie szeregowej, co ma ogromną zaletę względem kosztów ogrzewania. W domu jest bardzo ciepło przy opłatach eksploatacyjnych, które można porównać do mieszkania w budynku wielolokalowym z wielkiej płyty (bloku) o powierzchni mniej więcej 50 – 60 m2.

Dom składa się z dużego salonu wraz, z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, sypialni na antresoli, niewielkiego pokoju mogącego z powodzeniem służyć np. jako pokój dziecięcy (strych) , łazienki, przedpokoju oraz piwnicy. Na działce gruntu, posadowiony niewielki budynek gospodarczy. Użytkownik domu może korzystać z dwóch wejść na teren posesji jak i również do samego domu, tj. bezpośrednio od strony ulicy Ołowianej oraz z kierunku ulicy Kwarcowej. Samochód możemy zaparkować przy ulicy bądź wjechać na teren ogrodzonej działki, z bramą zamykaną ręcznie na kłódkę.

Salon wraz z aneksem kuchennym, w przybliżeniu ma wymiary 12.5 m x 3.7 m, kuchnia wyposażona w zlew jednokomorowy, zmywarkę marki Amica, lodówkę jak i kuchnię gazową firmy Samsung, piekarnik i czajnik elektryczny, toster. W pojemnych szafkach oraz szufladach znajdziemy zastawę stołową (talerze, miski, sztućce itp.), zaś dzięki szerokim blatom kuchennym dysponujemy bardzo dużą i wygodną przestrzenią roboczą.

W przestrzeni stricte salonowej możemy odpocząć na kanapie materiałowej, zjeść posiłek przy dużym i wygodnym okrągłym stole wraz z 4 krzesłami. Na wyposażeniu również telewizor marki Sony wraz zestawem głośników oraz niewielki stolik kawowy. Z salonu możemy bezpośrednio wyjść do ogrodu dzięki pięknym, drzwiom balkonowym ze szprosami, zamykanymi na klucz. Dodatkowo, użytkownik może „odciąć się” od świata zewnętrznego dzięki roletom antywłamaniowym, które otwierają się i zamykają elektrycznie. Podłogi wyłożone drewnianymi deskami, które doskonale korespondują z niepowtarzalnym charakterem i meblami całego domu. Ponadto, w części kuchennej znajdziemy dwa okna dachowe marki Fakro, które doskonale doświetlają nam przestrzeń roboczą, w której przygotowujemy posiłki.

Pozostając cały czas w części parterowej, mamy dostęp do eleganckiej i nowoczesnej, dużej szafy przesuwnej, przedpokoju utrzymanego w rustykalnym stylu skąd możemy zejść do piwnicy oraz łazienki. Toaleta z oknem, wyposażona w wc, dużą kabinę prysznicową, umywalkę, szafkę łazienkową i pralkę marki Indesit.

Na granicy przestrzeni przedpokoju oraz salonu wraz z aneksem kuchennym, znajdują się nowoczesne, drewniane i bezpieczne schody (z poręczą i balustradą) prowadzące do antresoli – przestrzeni sypialnianej, w której znajdziemy kolejną, pojemną szafę oraz oczywiście szerokie i wygodne łóżko. Na ścianie ponad wezgłowiem łóżka znajdują się dwa niewielkie okna co jest znakomitym rozwiązaniem – mamy dostęp do światła słonecznego a jednocześnie, podczas letniej pory roku, poranny blask nie wyrwie nas ze snu. Dalej mamy de facto trzeci poziom domu stanowiący, wspomniany wyżej niewielki pokój o wymiarach 4.1 m x 2.5 m. Wysokość tego pomieszczenia w najwyższym punkcie ma 1.78 m zaś w najniższym 1.42 m. Idealnie zatem nadaje się jako pomieszczenie pomocnicze bądź pokój dla dziecka. Pomieszczenie ma dostęp do dwóch okien wychodzących na przeciwległe strony świata a ekspozycja okien całego domu (nowoczesne okna plastikowe) to wschód – zachód.

W podpiwniczeniu znajdziemy piec gazowy wraz z zasobnikiem na ciepłą wodę.

Wspomniany wyżej kocioł stanowi serce ogrzewania domu oraz podgrzewania bieżącej wody. Dzięki nowoczesnemu, elektronicznemu programatorowi jesteśmy w stanie ustawić dowolną temperaturę wnętrza domu stanowiącej, według naszych indywidualnych preferencji, optimum termiczne. Dom wyposażony w system alarmowy działający dzięki czujkom rozmieszczonym w całym domu (łącznie z piwnicą i strychem. Alarm programujemy za pomocą kodu cyfrowego.

Przybliżone wymiary poszczególnych pomieszczeń to:

 

Salon wraz z aneksem kuchennym: 12.5 x 3.7 m (wysokość ok. 3.7 m)

Przedpokój: 2.5 m x 1.5 m

Sypialnia: 4 m x 3.5 m (wysokość ok. 2.15 m)

Łazienka: 2.5 m x 2.4 m

Pokój usytuowany na strychu: 4.1 m x 2.5 m (wysokość od 1.78 m do 1.43 m)

Piwnica: 3.5 m x 2.5 m (podzielona na dwie części pomiędzy którym można swobodnie przechodzić)

 

 

 

Szukając na świecie swojego miejsca, częściej nazywanego po prostu „domem” nie możemy rozpatrywać naszej życiowej przestrzeni w oderwaniu od lokalizacji. Nieruchomość położona jest przy ulicy Ołowianej znajdującej się na terenie osiedla Julianów- Marysin – Rogi. Ulica Ołowiana oraz otaczające ją ulice Kwarcowa czy Strzeleckiego mają ciekawą historię oraz swój niepowtarzalny charakter. W okresie międzywojennym domy zaprojektowało bowiem czworo uznanych architektów, reprezentujących warszawską awangardę – Barbara i Stanisław Brukalscy oraz Helena i Szymon Syrkus. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w 1983 r. w paryskim Centrum Pompidou podczas wystawy sztuki współczesnej „Odsłony Polski” zaprezentowano również łódzkie osiedle z ulicy Kwarcowej, która sąsiaduje z ulicą Strzeleckiego i właśnie z Ołowianą. Okolica na swój sposób wyjątkowa i w pewnym zakresie elitarna, upodobana np. przez architektów.

Nieruchomość bardzo dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. Z przystanku „Inflancka” odjeżdżają autobusy linii: 51A, 51B, 53A, 53B, 54D, 58A, 58B, 60A, 60B, 60C, 60D, 61, 64A, 64B, 70, 81 i Z6. Jeszcze bliżej bo przy ulicy Wycieczkowej możemy wsiąść w autobusy linii: 51A, 51B i 61. W ciągu 9 minut (600 – 700 m) pieszo dostaniemy się do dworca kolejowego Łódź – Marysin skąd np. w ciągu zaledwie 7 minut dojedziemy pociągiem do stacji Łódź – Widzew. Samochodem zaś w ciągu 8 – 10 minut jesteśmy w stanie dojechać do Centrum Handlowego M1, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (Rondo Solidarności) i Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi a jeszcze krócej (6 – 7 minut) na przykład do E. Leclerc. W zasięgu trochę ponad kwadransa możemy znaleźć się na węźle Autostrad A1 oraz A2. Lokalizacja nieruchomości jest zatem doskonała nie tylko dla osób dojeżdżających do ścisłego centrum Łodzi ale również, w razie konieczności do odbywania wyjazdów do takich miast jak Warszawa, Gdańsk czy też Poznań. Oczywiście, w korzystnej odległości znajduje się rezerwat przyrody – Las łagiewnicki oraz niezwykle popularny wśród łodzian, w sezonie letnim – Kompleks Wodny Arturówek.

 

Jak wyżej wspomniano, dom w stylu modernistycznym, z wieloma przedmiotami zabytkowymi wewnątrz (Uwaga! pianino prawdopodobnie zostanie usunięte przez właściciela w najbliższym czasie).

Do kosztów czynszu najmu należy doliczyć opłaty eksploatacyjne w wysokości ok. 550 złotych (przy jednej osobie, bez internetu), w skali roku, uwzględniając koszty ogrzewania gazowego. Wyliczenia dokonane na podstawie rachunków za rok 2022, ze względu na niestabilną sytuację globalno – gospodarczą, koszty mogą ulec zmianie.

Właściciel zawrze z najemcą umowę najmu okazjonalnego minimum na okres 12 miesięcy. Kaucja wynosi 3000 zł. Maksymalna liczba osób przewidziana do zasiedlenia domu to trzy (dwie osoby dorosłe plus dziecko).

Biuro pobiera jednorazową opłatę serwisową od najemcy w wysokości jednomiesięcznego czynszu najmu.

Zapraszam do kontaktu w celu ustalenia terminu prezentacji nieruchomości.

NIERUCHOMOŚĆ WYNAJĘTA

Szczegóły oferty

Typ Budynku
Dom
Powierzhnia
70 m2
Powierzhnia Działki
226
Miejscowość
Łódź
Ulica
Ołowiania
Liczba pokoi
1
Ogrzewanie
Gazowe
Okna
Plastikowe
Umeblowane
Tak
Cena
2700 PLN
Opłaty eksploatacyjne
550 PLN - 1 os./miesiąc
Kaucja
3000 PLN