Opis oferty

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu czteropokojowy lokal mieszkalny mieszczący na I piętrze kamienicy zlokalizowanej przy ul. Wschodniej w Łodzi zatem a w samym sercu miasta. Powierzchnia lokalu to 50.99 m2, mieszkanie ma założoną księgę wieczystą bez wpisanej jakiejkolwiek hipoteki czy innych obciążeń (ograniczonych praw rzeczowych). Ponadto udział w gruncie pod budynkiem został przekształcony z prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Ogromnym plusem nieruchomości jest fakt, iż wszystkie pokoje wydzielone w lokalu mają nowoczesne okna PCV. Z sypialni mamy również wyjście na balkon. Ekspozycja okien względem kierunków świata to północ – południe. W mieszkaniu kilka lat temu został przeprowadzony kapitalny i gruntowny remont, lokal jest w znakomitym stanie zarówno technicznym jak i wizualnym. Instalacja elektryczna została wymieniona z aluminiowej na tę, złożoną z przewodów miedzianych. Lokal mieszkalny ogrzewany jest za pomocą kotła gazowego marki Immergas Nike Star 24, dzięki czemu dowolnie możemy decydować kiedy chcemy korzystać z ogrzewania bez względu na porę roku. Cyfrowy sterownik pokojowy zainstalowany został w salonie, istnieje zatem możliwość ustawienia dowolnej temperatury czy też samego działania pieca centralnego ogrzewania w zakresie poszczególnych dni tygodnia jak i godzin. Piec jest dwufunkcyjny a więc dzięki jego pracy doprowadzona jest ciepła woda do kuchni i łazienki.

Ogrzewanie gazowe działające w lokalu znakomicie spełnia swoją rolę, mimo wszystko przyszły właściciel mieszkania będzie miał wybór czy nie skorzystać w dalszej perspektywie z ciepła miejskiego bowiem wspólnota jest na etapie przygotowania do inwestycji w celu podłączenia w przyszłości budynku do sieci c.o. i c.w.u.

Właściciele korzystają z dość dużej i ustawnej komórki lokatorskiej zlokalizowanej w bryle budynku (w piwnicy). Ponadto, w przedpokoju znajduje się stosunkowo sporych rozmiarów schowek (de facto nad powierzchnią całego przedpokoju), do którego prowadzi rozkładana. Oprócz magazynku, z powodzeniem może pełnić również funkcję spiżarni.

W pokojach zostały położone panele zaś w kuchni, łazience i przedpokoju płytki ceramiczne. Do lokalu, z klatki schodowej prowadzą podwójne drzwi wejściowe. W holu, duża szafa przesuwna z lustrem w której zmieści się wiele ubrań, okryć wierzchnich bądź obuwia. Każdy pokój (z wyjątkiem przejścia z przedpokoju do salonu) oddzielony drzwiami przesuwnymi. W pokojach, ściany pomalowano na kolor fiołkowy (delikatny fiolet). Kuchnia w pełni wyposażona (zapytaj o piec i zmywarkę), lodówka, zmywarka i pralka marki Beko, płyta indukcyjna – Amica. Kaloryfery stalowe. Obecnie właściciele korzystają z dwóch miejsc postojowych na terenie nieruchomości.

Przybliżone wymiary poszczególnych pomieszczeń to:

Kuchnia 3.89 m x 2,59 m x 1.35 m (w miejscu przewężenia) ≈ 8 m2

Salon 4.15 m x 3.10 m = 12,87 m2

Sypialnia 4.17 m x 2.08 m = 8.67 m2

Pokój od strony południowej 2.82 m x 2.62 m = 7.39 m2

Pokój od strony północnej 2.82 m x 2.53 m = 7.13 m2

Łazienka 1. 83 m x 1. 13 m = 2.07 m2

Przedpokój 2.81 m x 1.12 m = 3.14 m2

Komórka lokatorska 2.4 m x 1.6 m = 3.84 m2

Wysokości sufitów zróżnicowane od 2.2 w przedpokoju do ponad 3 metrów w pokojach.

Minimalne różnice (ok. 1 m2) pomiędzy sumą powierzchni wszystkich pomieszczeń a wymiarami zawartymi w księdze wieczystej wynikają z wzniesienia ścianek działowych pomiędzy pokojami, nieuwzględnienia wnęki szafowej w przedpokoju itp.

 

O zaletach płynących z położenia nieruchomości w centrum miasta nie trzeba nawet wspominać. W najbliższej okolicy znajduje się przede wszystkim ulica Piotrkowska, która jest z jednym z najbardziej rozpoznawalnych traktów handlowo-rozrywkowym w Polsce. W bliskiej okolicy mieszkania znajdują się dwa Teatry (Powszechny i Jaracza), Plan Wolności, Muzeum Miasta Łodzi, szkoły podstawowe, przedszkola, Licea ogólnokształcące, Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny, Dworzec Łódź Fabryczna, Filharmonia Łódzka, Parki – Staromiejski, tzw. Park Śledzia oraz Park Helenów). Mieszkanie mimo usytuowania w ścisłym centrum miasta jest niezwykle ciche.

W odległości kilkuset metrów znajduje się również Łódzka Manufaktura będąca jednym z największych centrów handlowo – usługowo – rozrywkowych w Europie Środkowo – Wschodniej ze swoim 3.5 hektarowym rynkiem czy też m.in. z kompleksem ok. 60 restauracji i kawiarni, kinem z łącznie 15 salami, kręgielnią, sztuczną ścianką oraz niezliczoną liczbą marketów, sklepów, butików czy innych obiektów komercyjnych.

Około 2.5 km od położenia nieruchomości znajduje się Al. Piłsudskiego a więc główna arteria komunikacyjna Łodzi na kierunku wschód – zachód (Trasa W-Z) skąd relatywnie łatwo można dostać do węzła Autostrady A1, co dodatkowo dopełnia atrakcyjności położenia mieszkania.

Nieruchomość znakomicie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta dzięki liniom tramwajowym nr: 2A, 2B, 3A, 3B, 6, 7, 11, 15 jak i również autobusowym – linie nr 51A, 51B, 58A, 58B, 59, 86, 87A, 87B, 96A, 96B, 96C, Z13 oraz nocne N4A, N4B, N4C, N6, N7A, N7B, N8.

Wysokość comiesięcznego czynszu administracyjnego jest na stosunkowo niskim poziomie bowiem opłaty za miesiąc kwiecień 2022 r. wynoszą 580 złotych (kwota może ulec pewnym modyfikacją w zależności od zgłoszonej liczby osób).

Rzut lokalu przybliżony jakkolwiek z zachowaniem proporcji i metrażu wszystkich pomieszczeń.

Biuro również jest zarządcą nieruchomości (całego budynku).

Biuro pobiera 2% prowizji wartości transakcji od strony kupującej

Oferta wyłącznego pośrednictwa

 

Zapraszamy do kontaktu

Szczegóły oferty

Rodzaj nieruchomości
Kamienica
Ogrzewanie
Gazowe
Liczba pokoi
4
Powierzchnia użytkowa
50.99 m2
Miasto
Łódź
Dzielnica
Śródmieście/Centrum
Balkon
Tak
Komórka lokatorska
Tak