Opis oferty

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu czteropokojowy lokal mieszkalny mieszczący na I piętrze w oficynie kamienicy usytuowanej przy ul. Wschodniej 27 w Łodzi zatem a w samym sercu miasta. Powierzchnia lokalu to 50.99 m2, mieszkanie ma założoną księgę wieczystą bez wpisanej jakiejkolwiek hipoteki czy innych obciążeń (ograniczonych praw rzeczowych). Ponadto udział w gruncie pod budynkiem został przekształcony z prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Ogromnym plusem nieruchomości jest fakt, iż wszystkie pokoje wydzielone w lokalu mają nowoczesne okna PCV. Z sypialni mamy również wyjście na balkon. Ekspozycja okien względem kierunków świata to północ – południe. W mieszkaniu kilka lat temu został przeprowadzony kapitalny i gruntowny remont, lokal jest w znakomitym stanie zarówno technicznym jak i wizualnym. Instalacja elektryczna została wymieniona z aluminiowej na tę, złożoną z przewodów miedzianych. Lokal mieszkalny ogrzewany jest za pomocą kotła gazowego marki Immergas Nike Star 24, dzięki czemu dowolnie możemy decydować kiedy chcemy korzystać z ogrzewania bez względu na porę roku. Cyfrowy sterownik pokojowy zainstalowany został w salonie, istnieje zatem możliwość ustawienia dowolnej temperatury czy też samego działania pieca centralnego ogrzewania w zakresie poszczególnych dni tygodnia jak i godzin. Piec jest dwufunkcyjny a więc dzięki jego pracy doprowadzona jest ciepła woda do kuchni i łazienki. Właściciele korzystają z dość dużej i ustawnej komórki lokatorskiej zlokalizowanej w bryle budynku (w piwnicy). Ponadto, w przedpokoju znajduje się stosunkowo sporych rozmiarów schowek (de facto nad powierzchnią całego przedpokoju), do którego prowadzi rozkładana. Oprócz magazynku, z powodzeniem może pełnić również funkcję spiżarni.

W pokojach zostały położone panele zaś w kuchni, łazience i przedpokoju płytki ceramiczne. Do lokalu, z klatki schodowej prowadzą podwójne drzwi wejściowe. W holu, duża szafa przesuwna z lustrem w której zmieści się wiele ubrań, okryć wierzchnich bądź obuwia. Każdy pokój (z wyjątkiem przejścia z przedpokoju do salonu) oddzielony drzwiami przesuwnymi. W pokojach, ściany pomalowano na kolor fiołkowy (delikatny fiolet). Kuchnia w pełni wyposażona (zapytaj o piec i zmywarkę), lodówka, zmywarka i pralka marki Beko, płyta indukcyjna – Amica.  Kaloryfery stalowe. Obecnie właściciele korzystają z dwóch miejsc postojowych na terenie nieruchomości.

Przybliżone wymiary poszczególnych pomieszczeń to:

Kuchnia 3.89 m x 2,59 m x 1.35 m (w miejscu przewężenia) ≈ 8 m2

Salon 4.15 m x 3.10 m = 12,87 m2

Sypialnia 4.17 m x 2.08 m = 8.67 m2

Pokój od strony południowej 2.82 m x 2.62 m = 7.39 m2

Pokój od strony północnej 2.82 m x 2.53 m = 7.13 m2

Łazienka 1. 83 m x 1. 13 m = 2.07 m2

Przedpokój 2.81 m x 1.12 m = 3.14  m2

Komórka lokatorska 2.4 m x 1.6 m = 3.84 m2

Wysokości sufitów zróżnicowane od 2.2 w przedpokoju do ponad 3 metrów w pokojach.

Minimalne różnice (ok. 1 m2) pomiędzy sumą powierzchni wszystkich pomieszczeń a wymiarami zawartymi w księdze wieczystej wynikają z wzniesienia ścianek działowych pomiędzy pokojami, nieuwzględnienia wnęki szafowej w przedpokoju itp.

Oprócz świetnego stanu mieszkania oraz rozkładu pomieszczeń (wydzielenia na jego powierzchni ustawnych, jasnych pokoi) niewątpliwym plusem nieruchomości jest lokalizacja.

Ulica Wschodnia jest jedną z najstarszych i jednocześnie najbardziej znanych w Łodzi. Powstała już w latach 1821-1823, kiedy do miasta przybywali pierwsi sukiennicy. Ciekawostkę może stanowić fakt, iż ponad sto lat temu przy ulicy Wschodniej mieszkali zarówno marszałek Józef Piłsudski jak i noblista Władysław Reymont. Wracając jednak do współczesności, w ubiegłym roku  zakończony został remont ulicy, który jest jednym z projektów rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Ulica obecnie jest dwukierunkowa co stanowi ogromne ułatwienie dla dojazdu do nieruchomości. W ramach prac rewitalizacyjnych położona została nowa nawierzchnia, ułożono chodniki, wyniesiono skrzyżowania, zbudowano dojazdy do posesji i wytyczono miejsca parkingowe. Kamienice zlokalizowane przy ulicy Wschodniej odzyskują swój dawny blask, dzięki wspomnianej wyżej rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi, adresy przy ul. Wschodniej stają się jeszcze bardziej atrakcyjne a zakup nieruchomości w tym miejscu stanowi doskonałą lokatę kapitału. Mieszkanie mimo usytuowania w ścisłym centrum miasta jest niezwykle ciche.

O zaletach płynących z położenia nieruchomości w centrum miasta nie trzeba nawet wspominać. W najbliższej okolicy znajduje się przede wszystkim ulica Piotrkowska, która jest z jednym z najbardziej rozpoznawalnych traktów handlowo-rozrywkowym w Polsce. W bliskiej okolicy mieszkania znajdują się dwa Teatry (Powszechny i Jaracza), Plan Wolności, Muzeum Miasta Łodzi, szkoły podstawowe, przedszkola, Licea ogólnokształcące, Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny, Dworzec Łódź Fabryczna, Filharmonia Łódzka, Parki – Staromiejski, tzw. Park Śledzia oraz Park Helenów).

W odległości kilkuset metrów znajduje się również Łódzka Manufaktura będąca jednym z największych centrów handlowo – usługowo – rozrywkowych w Europie Środkowo – Wschodniej ze swoim 3.5 hektarowym rynkiem czy też m.in. z kompleksem ok. 60 restauracji i kawiarni, kinem z łącznie 15 salami, kręgielnią, sztuczną ścianką oraz niezliczoną liczbą marketów, sklepów, butików czy innych obiektów komercyjnych.

Około 2.5 km od położenia nieruchomości znajduje się Al. Piłsudskiego a więc główna arteria komunikacyjna Łodzi na kierunku wschód – zachód (Trasa W-Z) skąd relatywnie łatwo można dostać do węzła Autostrady A1, co dodatkowo dopełnia atrakcyjności położenia mieszkania.

Nieruchomość znakomicie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta dzięki liniom tramwajowym nr:  2A, 2B, 3A, 3B, 6, 7, 11, 15 jak i również autobusowym – linie nr 51A, 51B, 58A, 58B, 59, 86, 87A, 87B, 96A, 96B, 96C, Z13 oraz nocne N4A, N4B, N4C, N6, N7A, N7B, N8.

Wysokość comiesięcznego czynszu administracyjnego jest na stosunkowo niskim poziomie bowiem opłaty za miesiąc kwiecień 2022 r. wynoszą 580 złotych (kwota może ulec pewnym modyfikacją w zależności od zgłoszonej liczby osób).

Rzut lokalu przybliżony jakkolwiek z zachowaniem proporcji i metrażu wszystkich pomieszczeń.

Biuro również jest zarządcą nieruchomości (całego budynku).

Biuro pobiera 2% prowizji wartości transakcji od strony kupującej

Oferta wyłącznego pośrednictwa

 

Zapraszamy do kontaktu

 

Wymiary pomieszczeń:

 • Kuchnia :
  8 m2
 • Salon:
  12.87 m2
 • Sypialnia:
  8.67 m2
 • Pokój od strony południowej:
  7.39 m2
 • Pokój od strony północnej:
  7.13 m2
 • Łazienka:
  2.07 m2
 • Przedpokój:
  3.14 m2
 • Komórka lokatorska:
  3.84 m2

Szczegóły oferty

MIejscowość
Łódź
Dzielnica/Osiedle
Śródmieście
Adres
Wschodnia 27
Powierzchnia
50.99 m2
Piętro
Pierwsze
Rodzaj zabudowy
Kamienica
Rok budowy
1896
Liczba pokoi
Cztery
Ogrzewanie
Gazowe
Balkon
Tak
Komórka lokatorska
Tak
Forma władania
Własność
Księga wieczysta
Tak
Wysokość czynszu administracyjnego
580 PLN