Opis oferty

Przedmiotem ogłoszenia jest sprzedaż terenu inwestycyjnego, położonego w znakomitej lokalizacji pomiędzy dzielnicą Górna a Centrum Łodzi – przy al. Politechniki. Powierzchnia działki wynosi 1237 m2, grunt jest prostokątem o przybliżonych wymiarach 42 (długość) m x 29 m (szerokość).

Dla terenu, na którym położona jest nieruchomość obecnie uchwalono Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wydana w przeszłości decyzja o warunkach zabudowy przewidywała przeprowadzenie inwestycji polegającej na budowie zarówno budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i usługami jak i oddzielną decyzją – inwestycji polegającej na budowie hotelu wraz z usługami i garażem podziemnym. Decyzje w swej treści przewidywały budynki o maksymalnej wysokości do dziewięciu kondygnacji.

Stan prawny, specyfikacja techniczna i kompletna dokumentacja nieruchomości gwarantuje bezproblemową i niemal natychmiastową realizację inwestycji. Wysoką ocenę inwestycyjną obiektu dopełnia potencjalna możliwość nabycia działki sąsiadującej z nieruchomością, należącej do gminy/miasta Łódź, w tym celu należałoby złożyć wniosek o nabycie nieruchomości, powierzchnia tej nieruchomości w przybliżeniu równa się powierzchni nieruchomości będącej przedmiotem niniejszego ogłoszenia. Wszystko jest zależne od wizji, zamierzeń czy pomysłów na przeznaczenie nieruchomości przez przyszłego inwestora. Biuro dysponuje pełną dokumentacją dotyczącą warunków zabudowy nieruchomości.

Oczywiście jedną z największych zalet nieruchomości jest jej lokalizacja. Nieruchomość położona jest przy jednej z najważniejszych łódzkich arterii komunikacyjnych – alei Politechniki, dzięki której posiada znakomite połączenie ze strategicznymi i najważniejszymi punktami Łodzi, włączając w to Międzynarodowy Port Lotniczy im. Władysława Reymonta, Aquapark „Fala”, Centra handlowo – usługowo –rozrywkowe: Manufaktura, Sukcesja, Port Łódź, Galeria Łódzka czy też ulicę Piotrkowską stanowiącą historyczny i najbardziej rozpoznawalny trakt handlowy w Polsce. Natomiast w niemal bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się Kampus Politechniki Łódzkiej (ok. 20 tys studentów, uczących się na ponad 30 kierunkach), Międzynarodowe Targi Łódzkie, Hala widowiskowo-sportowa Atlas Arena (jeden z największych tego typu obiekt w Polsce) czy Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nieruchomość znajduje się w odległości około 1800 m od głównej arterii komunikacyjnej Łodzi na kierunku wschód – zachód (Trasa W-Z) skąd stosunkowo łatwo się dostać do węzła Autostrady A1 oraz około 2000 m od Dworca Łódź Kaliska (dojazd tramwajem do alei Mickiewicza planowo zajmuje zaledwie 7 – 8 minut), co może być szczególnie interesujące w wypadku wybudowania tunelu średnicowego nazywanego „Małym Metrem Łodzi”, którego oddanie do użytku planowane jest na 2022 r. Drogą ekspresową S8 (węzeł Łódź – Południe) w ciągu około 120 minut możemy znaleźć się we Wrocławiu. Ponadto w najbliższych latach ma być ukończony kolejny odcinek Zachodniej Obwodnicy Łodzi, którego budowa jeszcze bardziej poprawi połączenie komunikacyjne nieruchomości z innymi miastami (zarówno od strony północnej jak i południowej).

Nieruchomość doskonale skomunikowana z miastem dzięki przebiegającym liniom autobusowym nr 55, 74A, 74B, N4A, N4B, N7A, N7B oraz tramwajowym nr 8, 13, 15, 16, 17.

Wypocząć zaś można w oddalonym o 1500 m od nieruchomości, Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego o pow. 41,6ha. Ponadto możemy skorzystać z dobrodziejstw, tylko z nieco dalej położonego od nieruchomości, leśnego Rezerwat Przyrody Polesie Konstantynowskie (pow. prawie 10 ha) i przylegającego do niego Parku im. Józefa Piłsudskiego o bogatej i złożonej florze oraz powierzchni niecałych 190 ha.

Obecnie na terenie nieruchomości znajduje się utrzymany w dobrym stanie technicznym, modernistyczny budynek wybudowany pomiędzy latami 20 – 30 XX w. Dom liczy łącznie około 200 m2, na jego powierzchnię składają się na parterze: Trzy pokoje, kuchnia, łazienka oraz przedpokój, z którego jest wejście na piętro. Ponadto, dom połączony jest z wszechstronnym garażem a także wyjściem do basenu zewnętrznego znajdującego się za budynkiem. Obiekt jest ocieplony styropianem, wszystkie media: kanalizacji, prąd (w tym siła), woda, w działce również gaz – obecnie ogrzewany elektrycznie (2 taryfy). Budynek nie jest objęty nadzorem konserwatorskim, przed domem wyłożona jest natomiast zabytkowa kostka brukowa. Obecnie, we wnętrzu budynku znajduje się duża liczba zabytkowych przedmiotów, które w przypadku sprzedaży nieruchomości będą oczywiście usunięte przez dotychczasowego właściciela. Po bokach nieruchomości zaś znajdują się budynki gospodarcze. Dom oraz wskazane wyżej budynki gospodarcze znajdujące się na terenie nieruchomości, mogą być podane rozbiórce. Natomiast do momentu zrealizowania inwestycji istnieje możliwość komfortowego zamieszkania w domu o charakterze willowym, z basenem (8.5 m x 4) znajdującym się obecnie na terenie nieruchomości.

Nieruchomość z założoną księga wieczystą, wolna od obciążeń z pełni uregulowanym stanem prawnym.

Jeden właściciel.

Zapraszam do kontaktu

Szczegóły oferty

Powierzchnia
1237
Miejscowość
Łódź
Osiedle
Górna