Opis oferty

Mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę sprzedaży unikalnego kompleksu hotelowo-biznesowego z zapleczem gastronomiczno-konferencyjnym.

W samym sercu największego parku narodowego, nad brzegiem nieokiełznanej i fascynującej Biebrzy, stworzono jedno z najpiękniejszych miejsc konferencyjno-wypoczynkowych w Polsce – „Bartlowiznę” oraz „Dwór Bartla”. To urokliwe miejsce pozwala na ucieczkę od codziennego życia i udany wypoczynek w harmonii z naturą. Obiekt położony jest w najczystszym regionie Polski, na obszarze Zielonych Płuc Polski.

Prezentowana inwestycja to:

• zespół 3 budynków, pensjonatów z około 100 miejscami noclegowymi (łącznie 53 pokoje w tym 3 apartamenty)
• zaplecze gastronomiczno-wypoczynkowe
• kompleks nowoczesnych sali konferencyjnych, umożliwiające obsługę konferencji na ok. 200 osób
• stawy rybne i atrakcyjnie zagospodarowany teren.

Nieruchomość ta łączy w sobie komfortowe, nietuzinkowe a zarazem funkcjonalne wnętrza. Obiekt jest wyjątkowo piękny oraz ma świetną lokalizację. Zapewnia ciszę i spokój przy jednoczesnym dostępie do różnych atrakcji. Podczas budowy wykorzystano nowoczesne rozwiązania techniczne, położono duży nacisk na precyzję wykonania, estetykę oraz zadbano o szczegóły, dzięki czemu goście mają zagwarantowany komfort przebywania. Wystrój obiektu jest ludowy a oprawą dla duszy i oka jest unikatowa kolekcją zegarów, obrazów oraz porcelany.

Bazę gastronomiczną tworzą:

Gospoda Bartla – (do 250 osób) Jest to klimatyzowana sala w stylu gospody folkowej z urokliwą dekoracją nawiązującą do terenów Parku Narodowego. Została ona przygotowana i zrealizowana przez wybitnych dekoratorów teatralnych. Wnętrze urzeknie tych, którzy chcą urządzić imprezę w stylu rustykalnym, staropolskim i w tradycyjnym polskim klimacie.

Restauracja Dwór Bartla – (do 180 osób) Jest to przepiękna, klimatyzowana sala restauracyjna w stylu dworu magnackiego z wyjątkową dekoracją kolekcjonerską oraz elementami dekoracji wodnej (ściana wodna). Efektowne, stylizowane ławy i stoły oraz ręcznie rzeźbione drzwi, przeniosą gości do czasów secesji. Dodatkową atrakcją sali jest nowoczesne oświetlenie, zmieniające barwy w zależności od potrzeb .

Restauracje są idealnym miejscem na organizację wszelkich imprez okolicznościowych, spotkań integracyjnych oraz bankietów. Doskonale sprawdzą się również podczas konferencji, szkoleń, seminariów oraz spotkań biznesowych.

Nowoczesne Centrum Konferencyjne składa się z 3 klimatyzowanych sali, które można dowolnie aranżować i łączyć, co daje możliwość ugoszczenia do 200 osób. Wszystkie sale wyposażone są w profesjonalny sprzęt multimedialny.      Autorem koncepcji wraz z projektem jest mgr inż. Henryk Bartlewski, który zaczerpnął inspiracje do stworzenia wyjątkowej architektury z licznych podróży po całym świecie.

Inwestycja, którą prezentujemy jest wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia i instalacje (wodociągowe, kanalizacyjne, elektro-energetyczne, centralnego ogrzewania z miejscowej kotłowni oraz instalację telefoniczną.

Teren działki ogrodzony został trwałym ogrodzeniem z wyjątkiem granic przylegających do rozlewisk rzeki Biebrzy.      Na terenie znajdują się parkingi i ciągi pieszo-jezdne z kostki granitowej. Pozostała część nieruchomości zagospodarowana pielęgnowanymi terenami zielonymi wraz z kompleksem stawów wędkarskich i licznymi miejscami do relaksu i odpoczynku (altany, oczka wodne, mała architektura). Wygodny dostęp do rzeki ułatwia molo.

Aktualnie obiekt pełni funkcje hotelowe. Jest stale modernizowany dzięki czemu jest utrzymany w doskonałym stanie. Istnieje możliwość jego adaptacji w dowolnym kierunku, np. mieszkania, dom opieki społecznej, siedziby firmy, instytucji rządowej, fundacji, etc. bez dużych nakładów finansowych. Dysponuje on również mnóstwem zieleni i terenu do ewentualnej rozbudowy. Jest idealnie umiejscowiony i skomunikowany.

Szczegóły inwestycji:

Pensjonat o pow. 1116,10 m2, wybudowany w 1999 r., murowany, 3-kondygnacyjny, pokoje hotelowe + pomieszczenia administracyjne + sala konferencyjna + zaplecze techniczno-gospodarcze z przylegającym dwukondygnacyjnym łącznikiem,
Centrum konferencyjno-szkoleniowe o pow. 739,90 m2, wybudowany w 2006 r., murowany, 3-kondygnacyjny, zespół trzech klimatyzowanych sal konferencyjnych + zespół rekreacyjny /siłownia, sauna, jaccuzi, sala bilardowa, szatnia, sanitariaty + pokoje hotelowe,
Pensjonat o pow. 570 m2, wybudowany w 1998 r., murowany, 3-kondygnacyjny, pokoje hotelowe + sala barowa z bufetem + recepcja + zaplecze techniczno-socjalno- gospodarcze,
Pensjonat o pow. 320 m2, wybudowany w 1960-2011 r., murowany, 2-kondygnacyjny; pokoje hotelowe,
Budynek „dwór” o pow. 1151,16 m2, wybudowany w 2007-2012 r., architektura budynku stylizowana, nawiązująca do architektury tradycyjnego dworu polskiego, murowany, w części 1-kondygnacyjny z antresolą i w części 2-kondygnacyjny; funkcja gastronomiczna: sala wielofunkcyjna z pomieszczeniami towarzyszącymi + zaplecze kuchenne, technologiczne, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia socjalne i noclegowe,
Gospoda o pow. 668,80 m2, wybudowany w 2010 r., w technologii drewnianej, 1-kondygnacyjny, funkcja gastronomiczna: sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym i technologicznym,
Zespół trzech budynków gospodarczych z kotłownią o pow. 438,60 m2, wybudowany w latach 60-ych i 2003 r. po remoncie.

 

Baza noclegowa:
• 53 pokoje
• około 100 miejsc noclegowych

Układ pokojów:
• 16 pokoi 1-osobowych
• 7 pokoi 2-osobowych
• 2 pokoje 3-osobowe
• 3 apartamenty 2 -osobowe

Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów oraz TV. Większość pokoi ma taras z widokiem na rozlewiska Biebrzy, telefon oraz dostęp do Internetu. Hotel ma swojej ofercie pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do dyspozycji gości hotelowych jest:

parking, restauracja, bar, całodobowa recepcja, ogród, taras, winda, ogrzewanie, sauna, centrum fitness, plac zabaw dla dzieci, bilard, jacuzzi, ogrodzone boisko, dostęp do Internetu, wypożyczalnia rowerów, bezprzewodowe połączenie z Internetem (WiFi/LAN).

Położenie:

Kompleks hotelowy położony jest w miejscowości Goniądz, malowniczej miejscowości w województwie podlaskim, w północno-wschodniej Polsce. Leży nad rzeką Biebrzą, w samym sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego, co czyni ją atrakcyjnym miejscem dla miłośników przyrody i turystyki ekologicznej. Goniądz jest bramą do Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Jest największym, najdłuższym oraz najdzikszym parkiem narodowym w naszym kraju. Został założony stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1993 r. i wpisanym na listę międzynarodowej konwencji Ramstar, chroniącej najważniejsze na świecie miejsca bytowania ptaków wodno-błotnych. Sercem parku jest 160-kilometrowa rzeka Biebrza, która rozlewa się na ogromne połacie rezerwatu. Park to też najlepszy naturalny dom dla ok. 270 gatunków ptaków wodno-błotnistych i 50 gatunków ssaków, co przyciąga w te rejony wielu przyrodników i ornitologów. Z ciekawych faktów warto również wiedzieć, że raz w roku w okolicach kwietnia-maja nad parkiem przelatuje przeogromna ilość gęsi – szacunkowo mówi się o liczbie 40 000 ptactwa lecącego w zwartej grupie. Tym, co najprawdopodobniej nas wszystkich najbardziej ciągnie do Biebrzańskiego Parku Narodowego to łoś. O łosiu każdy słyszał, jednak nie każdy go widział. I właśnie po to między innymi jedzie się nad Dolinę Biebrzy, gdyż tutaj jest największa ostoja łosia w całej Polsce, która liczy w tej chwili ok. 650 sztuk i wciąż się powiększa. W okolicy znajdują się liczne trasy kajakowe, ścieżki dla rowerzystów i miłośników pieszych wędrówek, ścieżki edukacyjne i wiele innych atrakcji turystycznych. Przy szlakach wybudowano wieże i pomosty widokowe oraz kładki ułatwiające przejścia przez grząskie tereny. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, stanowiący najbardziej spektakularny projekt rowerowy (łącznie ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy).

W pobliżu kompleksu hotelowego:

• Biebrzański Park Narodowy
• Restauracje i kawiarnie: Restauracja Karczma Bartla – 50 m
• Restauracja Oberża nad Biebrzą – 350 m
• Rzeka Rospuda – 41 km
• Transport publiczny: Pociąg Goniądz – 3,7 km, Osowiec – 6 km
• Przystanek autobusowy w Goniądzu – 200 m od hotelu

Stan prawny nieruchomości:

Nieruchomość obejmuje prawo własności działek o pow. 2,7742 ha i prawo użytkowania wieczystego działki o pow. 0,0785 ha z prawem własności budynków.

Bardzo dobra okazja inwestycyjna!!!
Serdecznie zapraszamy do kontaktu

 

 

 

Szczegóły oferty

Miejscowość
Goniądz