Opis oferty

Przedmiotem oferty jest sprzedaż domu w zabudowie bliźniaczej położonego w Zabrzu przy ul. Sosnowej na terenie osiedla Gajdzikowe Górki (Rokitnica).

Dom o powierzchni użytkowej 158 m2 składa się łącznie z 7 pokoi. Na parterze znajduje się salon, pokój pełniący funkcję jadalni, kuchnia oraz łazienka. Na I piętrze znajdują się 4 pokoje pełniące funkcję sypialni bądź gabinetów oraz duża i elegancka łazienka. Część pomieszczeń w amfiladzie. Z salonu wyjście na taras z grillem a dodatkowo możliwość przyrządzania wędzonych produktów/potraw. Kuchnia wyposażona w piekarnik,  zmywarkę do naczyń, zlew oraz kuchenkę gazową.

Na parterze kominek z rozprowadzeniem ciepła do części pomieszczeń. Powierzchnia działki w założonej i prowadzonej dla nieruchomości  księdze wieczystej wynosi 674 m2 natomiast dodatkowo, właściciele dzierżawią 186 m2 od miasta. Łącznie zatem dysponujemy działką o wielkości 860 m2.

Dom pochodzi z połowy lat 30 ubiegłego stulecia, wzniesiony techniką tradycyjną murowaną (cegła) natomiast został poddany generalnemu remontowi oraz rozbudowie na przestrzeni lat 2004 – 2007 r. Wymieniono m.in. poszycie oraz pokrycie dachowe (dachówka ceramiczna marki Jopek – podwójna karpiówka) wraz z łatami i kontrłatami  a także ocieplono poddasze wełną mineralną o grubości 25 cm z membraną, wymieniono kominy, okna na plastikowe (w tym dachowe), elewacja. Ponadto, wymieniono instalację elektryczną (230 /400 V – siła), wodną (rury PVC) czy wstawiono drzwi antywłamaniowe oraz zainstalowano nowe kaloryfery płytowe. Ściany budynku ocieplono warstwą styropianu o grubości od 10 do 15 cm. Ponadto całe osiedle zostało skanalizowane w 2018 roku zaś w 2020 roku została wykonana wewnętrzna instalacja gazowa z podłączeniem do sieci miejskiej. Eskpozycja okien względem kierunków świata to zachód, południe i północny – wschód. Podłogi wyłożone w większości panelami, w części wykładziną.

 

 

Ogrzewanie oraz ciepła woda dzięki nowoczesnemu piecowi dwufunkcyjnemu (piec sterowany modułem bezprzewodowym o mocy 24kW). Instalacja grzewcza również została wymieniona na miedzianą. Nieruchomość podłączona do sieci kanalizacji miejskiej. Garaż w bryle budynku – jednostanowiskowy. Na terenie nieruchomości duża ilość zieleni oraz nasadzeń roślinnych. Solidne ogrodzenie drewniane na podmurówce. Dojazd utwardzony (zadbana kostka brukowa świetnie korespondująca z charakterem i klimatem całego osiedla). Budynek podpiwniczony. Wysokość sufitów zróżnicowana w zależności od części domu, wahająca się mniej więcej pomiędzy 2.3 – 3 m.

Szukając własnego miejsca na ziemi, oprócz naszych „czterech ścian” niezmiernie ważna jest lokalizacja „naszego domu”. W tym przypadku ta jest bardzo korzystna. Zabytkowe I niezwykle klimatyczne osiedle Gajdzikowe Górki położone jest w północnej, zielonej części miasta. Blisko osiedla przebiega Potok Mikulczycki (Rokitnicki) a z trzech stron otoczony jest lasem. Przy ulicy Jordana (5 minut samochodem – 2.2 km) znajduje się dyskont Biedronka a tylko nieco dalej Carrefour oraz Polo Market, przychodnia lekarska, Śląski Uniwersytet Medyczny czy też szkoła podstawowa nr 31. Węzeł autostradowy Zabrze – Północ znajduje się zaledwie ok. 3 km od położenia nieruchomości.

Nieruchomość bardzo zadbana nadająca się od razu do zamieszkania przez nowych właścicieli.

 

Zapraszamy do kontaktu

 

0% Prowizji

Szczegóły oferty

Typ budynku
Dom
Typ transakcji
Sprzedaż
Miejscowość
Zabrze
Cena
719 000 PLN
Powierzchnia
158 m2
Liczba pokoi
7
Powierzchnia działki
674
Garaż
Tak
Kanalizacja
Tak
Gaz
Tak
Ogrzewanie
gazowe
Dojazd
utwardzony/kostka brukowa