Opis oferty

Mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego na III piętrze, w kamienicy zlokalizowanej przy ul. Narutowicza 56 w Łodzi.

Powierzchnia nieruchomości to 99.48 m2 zaś komórki lokatorskiej wynosi 3.06 m2 (ujawniona w kw). Całkowita powierzchnia użytkowa lokalu to zatem 102.54 m2 i taka też wartość jest wpisana do księgi wieczystej prowadzonej i założonej dla nieruchomości.

Mieszkanie składa się z trzech pokoi, jednego pomieszczenia bezokiennego, które może z powodzeniem pełnić funkcję gabinetu/małej pracowni, garderoby czy nawet wręcz czwartej sypialni, kuchni, łazienki, separacyjnego wc z umywalką, przedpokoju, korytarza oraz komórki lokatorskiej usytuowanej w piwnicy budynku. Niemal wszystkie pomieszczenia są bardzo przestronne a ponadto wspomniane wyżej trzy pokoje są nieprzechodnie. Wyjście z jednego pokoju prowadzi na balkon (francuski). Ekspozycja okien względem kierunków świata to wschód. Ogrzewanie, zimna/ciepła woda, gaz, energia elektryczna z sieci miejskiej.

Mieszkanie kilka lat temu przeszło remont wymieniono m.in.: okna na plastikowe, kaloryfery żeliwne zostały zastąpione nowoczesnymi grzejnikami stalowo – panelowymi (podłączenie z rur miedzianych), w korytarzu, przedpokoju oraz położono panele zaś w pokojach pozostawiono parkiet w dobrym stanie. Podłogi w łazience i wc wyłożone terakotą, na ścianach glazura. W zakresie instalacji elektrycznej, ta została wymieniona na typ miedziany w kuchni. W przedsionku prowadzącym do ostatniego pokoju oraz pomieszczenia bezokiennego znajduje się zabytkowy piec kaflowy pełniący funkcję dekoracyjną.

W ostatnich latach budynek, w którym usytuowane jest mieszkanie został poddany licznym remontom i modernizacją. Tylko w zeszłym roku wymieniono m.in.: urządzenia pomiarowe (wodomierze + ciepłomierze centralnego ogrzewania), dokończono robót polegających na wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w lokalach czy tez dokonano remontu klatek schodowych. W tym roku dokonano napraw i konserwacji głowic kominowych. Wspólnota ma sporą nadwyżkę na koncie zaś w planach przewiduje kolejne prace mające na celu remont budynku takie jak chociażby wzmocnienie wykuszy w budynku frontowym. W najbliższym latach bądź nawet w przyszłym roku ma być przeprowadzona renowacja elewacji budynku. Według najlepszej wiedzy pośrednika zarządca nieruchomości bardzo prężny zaś sama wspólnota jest stosunkowo zdyscyplinowana.

W ostatnich latach, mieszkanie było użytkowane przez parę wraz z dziećmi następnie zaś przez krótki okres (po przeprowadzeniu się rodziny do wybudowanego przez nich domu) wynajmowane pracownikom najemnym stąd dość duża liczba osobnych łóżek widocznych w pokojach.

Miesięczne opłaty administracyjne (czynsz do wspólnoty) wynoszą około 1 tys złotych na co składają się: zaliczka na zimną i ciepłą wodę, centralnego ogrzewanie, eksploatacja, fundusz remontowy, odbiór ścieków, wywóz nieczystości stałych (śmieci), utrzymanie czystości części wspólnych nieruchomości.

Przybliżone wymiary pomieszczeń to:

Pokój nr 1 – 4.66 m x 3.12 m

Pokój nr 2 – 4.6 m x 4 m (w najszerszym miejscu 4.9 zaś w najwęższym ok. 3 m)

Pokój nr 3 – 4.44 m x 4 m

Pokój bezokienny – 3.98 m x 1.57 m

Kuchnia – 4.65 x 2.57 m

Łazienka – 3.22 m x 2 m

WC z umywalką – 1.7 m x 1.3 m

Korytarz (hol) – 12.99 m x 1.3 m

Przedpokój – 1.5 m x 1.4 m

Przedsionek (w miejscu gdzie dekorację stanowi piec kaflowy) – 4.5 m x ok. 3 m

Komórka lokatorska – długość ok. 4 m, całkowita powierzchnia ponad 3 m2 zgodnie z kw

 

Biuro pobiera 2% prowizji netto od strony kupującej.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na prezentację nieruchomości.

Wysokość pomieszczeń w lokalu to średnio ok. 3.65 m a zatem przestrzeń nad naszą głową pozwala myśleć o możliwości stworzenia tzw. antresoli w średniowysokim wnętrzu (oczywiście jeżeli przyszły nabywca miałby taką koncepcję i potrzeby). Budynek przy Narutowicza 56 wyposażony jest częściowo w windę natomiast lewa oficyna czyli ta, w której znajduje się mieszkanie będące przedmiotem oferty korzysta ze schodów.

Jeżeli szukamy własnego miejsca na ziemi, oprócz naszych „czterech ścian” niezmiernie ważna jest lokalizacja naszego domu. W tym przypadku ta jest bardzo korzystna. Ulic Narutowicza usytuowana jest bowiem w ścisłym centrum miasta Łodzi (jednostka administracyjna Śródmieście – Wschód). Zbytecznym jest zatem przedstawianie zalet płynących z tej konkretnej lokalizacji. Zaznaczyć natomiast należy, iż nieruchomość położona jest w odległości 400 m od dworca Łódź  Fabryczna skąd w ciągu 1 godziny i 25 minut możemy dostać się np. do Warszawy. Również skomunikowania z pozostałymi częściami miasta jest znakomite bowiem na przykład z przystanku Narutowicza – Dąbrowskiego odjeżdżają autobusy linii nr: 88A, 88B, 88C, 88D, N7A, N7B i Z13 oraz tramwaj linii nr 9. Komunikacja będzie jeszcze lepsze kiedy w najbliższej przyszłości zostanie ukończona budowa tunelu średnicowego będącej największą inwestycją kolejową w Polsce.

Biorąc pod uwagę znakomitą lokalizację nieruchomości, działania zarządcy i wspólnoty zmierzające do przeprowadzenia poważnych remontów i modernizacji budynku (który już obecnie i tak jest w co najmniej dobrym stanie) oraz rozwój tej części miasta bądź szerzej całej Łodzi, zakup mieszkania może stanowić bardzo dobrą okazję inwestycyjną a nieruchomość będzie tylko zyskiwać na wartości.

Teren zamknięty, miejsca parkingowe na podwórzu nieruchomości nie przypisane do poszczególnych lokali. Pełna własność, księga wieczysta bez hipotek bądź innych obciążeń. Brak zadłużenia lokalu we wspólnocie, jeden właściciel.

Oferta wyłącznego pośrednictwa.

Szczegóły oferty

Typ Transakcji
Sprzedaż
Cena
492000 PLN
Miejscowość
Łódź
Jednostka Administracyjna
Śródmieście
Ulica
Narutowicza
Powierzchnia
99.48 m2
Liczba Pokoi
3
Typ Nieruchomości
Lokal Mieszkalny
Piętro
III
Ogrzewanie
Miejskie
Gaz
Tak
Kanalizacja
Tak
Energia Elektryczna
Tak
Balkon
Tak
Winda
Nie
Okna
Plastikowe
Miejsce Parkingowe
Na Płycie Podwórza Nieruchomości (Nie Przypisane Do Lokalu)