Opis oferty

Z przyjemnością prezentujemy Państwu wyjątkową okazję nabycia unikalnego kompleksu hotelowo-biznesowego z zapleczem gastronomiczno-konferencyjnym. W samym sercu największego parku narodowego, nad brzegiem nieokiełznanej i fascynującej Biebrzy, stworzono jedno z najpiękniejszych miejsc konferencyjno-wypoczynkowych w Polsce – „Bartlowiznę” oraz „Dwór Bartla”. Urokliwe miejsce pozwalające na ucieczkę od codziennego życia i udany wypoczynek w harmonii z naturą. Obiekt położony jest w najczystszym regionie Polski, na obszarze Zielonych Płuc Polski.

Prezentowana inwestycja to zespół 3 budynków pensjonatowych z około 100 miejscami noclegowymi (łącznie 53 pokoje w tym 3 apartamenty) z zapleczem gastronomiczno-wypoczynkowym, kompleksem nowoczesnych sal konferencyjnych (umożliwiające obsługę konferencji na ok. 200 osób), stawami rybnymi i atrakcyjnie zagospodarowanym terenem. Nieruchomość ta łączy w sobie komfortowe, nietuzinkowe, a zarazem funkcjonalne wnętrza, piękny obiekt oraz świetną lokalizację w cenie. Cisza i spokój z jednoczesnym bezpośrednim dostępem do różnych atrakcji. Rozwiązania techniczne, jak i wykonanie stoją bez wątpienia na wysokim poziomie, ale jeszcze wyższy poziom to strona wizualna, estetyczna oraz dbałość o detale i precyzja z jaką wszystko zostało wykonane. Wnętrza dostarczą gościom niezapomnianych wrażeń estetycznych, natomiast zastosowane rozwiązania techniczne gwarantują najwyższy komfort. Obiekt posiada bardzo unikalny, ludowy wystrój, który zapewnia niezapomnianą oprawę dla duszy i oka. Niepowtarzalny klimat wnętrza hotelowego tworzy unikatowa kolekcja zegarów, obrazów oraz porcelany. Bazę gastronomiczną stanowią stylowa jadalnia, restauracja Dwór Bartla  oraz Gospoda Bartla z ciekawą aranżacją wnętrza, nawiązującą do bogactwa otaczającej przyrody. Gospoda Bartla – (do 250 osób) klimatyzowana sala w stylu gospody folkowej z urokliwą dekoracją nawiązującą do terenów Parku Narodowego przygotowaną i zrealizowaną przez wybitnych dekoratorów teatralnych. Wnętrze urzeknie tych, którzy chcą urządzić imprezę w stylu rustykalnym, staropolskim i w tradycyjnym polskim klimacie. Restauracja Dwór Bartla – (do 180 osób) przepiękna klimatyzowana sala restauracyjna w stylu dworu magnackiego z wyjątkową dekoracją kolekcjonerską oraz elementami dekoracji wodnej (ściana wodna). Wyjątkowe, stylizowane ławy, stoły i ręcznie rzeźbione drzwi, przeniosą w okres secesji. Dodatkową atrakcją sali jest nowoczesne oświetlenie umożliwiające kolorowe, klimatyczne światło oraz możliwość zmian. Restauracje są idealnym miejscem na organizację wszelkich imprez okolicznościowych, integracyjnych oraz bankietów. Można tu również organizować konferencje, szkolenia, seminaria czy spotkania biznesowe. Nowoczesne Centrum Konferencyjne składa się z 3 klimatyzowanych sal, które można dowolnie aranżować i łączyć, co daje możliwość organizacji konferencji do 200 osób. Wszystkie sale wyposażone są w profesjonalny sprzęt multimedialny.

Autorem projektu i całej koncepcji jest mgr inż. Henryk Bartlewski, który dzięki podróżom po całym świecie pokazuje kulturę, zwyczaje w wyjątkowej niepowtarzalnej architekturze.

Inwestycja stanowi ściśle powiązany kompleks gruntu z budynkami, z urządzeniami i niepowtarzalnym i kompleksowym zagospodarowaniem całego terenu. Wyposażona jest we wszystkie niezbędne urządzenia i instalacje (wodociągowe, kanalizacyjne, elektro-energetyczne, centralnego ogrzewania z miejscowej kotłowni, instalację telefoniczną). Teren działki ogrodzony został trwałym ogrodzeniem z wyjątkiem granic przylegających do rozlewisk rzeki Biebrzy. Na terenie znajdują się parkingi i ciągi pieszo-jezdne z kostki granitowej. Pozostała część nieruchomości zagospodarowana pielęgnowanymi terenami zieleni wraz z kompleksem stawów wędkarskich z licznymi miejscami do relaksu i odpoczynku (altany, oczka wodne, mała architektura). Wygodny dostęp do rzeki ułatwia molo. Jest tu cisza i spokój z dala od komunikacyjnych szlaków.

Obiekt obecnie pełni funkcje hotelowe i znajduje się w doskonałym stanie (hotel jest stale modernizowany), natomiast jego adaptacja w wielu innych kierunkach nie wymaga dużych nakładów finansowych. Budynek można rozwijać w kierunkach: mieszkania, dom opieki społecznej, siedziby firmy, instytucji rządowej, fundacji, etc. Mnóstwo zieleni i terenu do ewentualnej dalszej zabudowy, doskonałe skomunikowane i położone.

 

Inwestycja obejmuje:

 1. Pensjonat o pow. 1116,10 m2, wybudowany w 1999 r., murowany, 3-kondygnacyjny, pokoje hotelowe + pomieszczenia administracyjne + sala konferencyjna + zaplecze techniczno-gospodarcze z przylegającym dwukondygnacyjnym łącznikiem,
 2. Centrum konfrencyjno-szkoleniowe o pow. 739,90 m2, wybudowany w 2006 r., murowany, 3-kondygnacyjny, zespół trzech klimatyzowanych sal konferencyjnych + zespół rekreacyjny /siłownia, sauna, jaccuzi, sala bilardowa, szatnia, sanitariaty + pokoje hotelowe,
 3. Pensjonat o pow. 570 m2, wybudowany w 1998 r., murowany, 3-kondygnacyjny, pokoje hotelowe + sala barowa z bufetem + recepcja + zaplecze techniczno-socjalno- gospodarcze,
 4. Pensjonat o pow. 320 m2, wybudowany w 1960-2011 r., murowany, 2-kondygnacyjny; pokoje hotelowe,
 5. Budynek „dwór” o pow. 1151,16 m2, wybudowany w 2007-2012 r., architektura budynku stylizowana, nawiązująca do architektury tradycyjnego dworu polskiego, murowany, w części 1-kondygnacyjny z antresolą i w części 2-kondygnacyjny; funkcja gastronomiczna: sala wielofunkcyjna z pomieszczeniami towarzyszącymi + zaplecze kuchenne, technologiczne, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia socjalne i noclegowe,

6. Gospoda o pow. 668,80 m2, wybudowany w 2010 r., w technologii drewnianej, 1-kondygnacyjny, funkcja gastronomiczna: sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym i technologicznym,

7. Zespół trzech budynków gospodarczych z kotłownią o pow. 438,60 m2, wybudowany w latach 60-ych i 2003 r. po remoncie.

 

Bazę noclegową Bartlowizny stanowią 53 pokoje – około 100 miejsc noclegowych w układzie:
– 16 pokoi 1 – osobowych
– 25 pokoi 2 – osobowych
– 7 pokoi 2 – osobowych typu studio
– 2 pokoje 3 – osobowe
– 3 apartamenty 2 – osobowe

Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki z prysznicem, suszarki do włosów oraz TV. Większość pokoi posiada taras z widokiem na rozlewiska Biebrzy, telefon oraz dostęp do Internetu. Hotel posiada również pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ponadto:  parking, restauracja, bar, całodobowa recepcja, ogród, taras, winda, ogrzewanie, sauna, centrum fitness, plac zabaw dla dzieci, bilard, jacuzzi, ogrodzone boisko, dostęp do Internetu, wypożyczalnia rowerów, bezprzewodowe połączenie z Internetem (WiFi/LAN).

Kompleks hotelowy położony jest w miejscowości Goniądz w północno – wschodniej Polsce w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Goniądz to malutkie miasteczko na Podlasiu położone nad rzeką Biebrza. Sam Goniądz i jego okolice leżą dosłownie w samym środku Biebrzańskiego Parku Narodowego. Stąd znakomita większość turystów odwiedza te miasteczko chociażby w celu dalszego wyruszenia w bagienne tereny parku. Dzięki turystycznej okolicy Goniądza oraz ilości atrakcji do zwiedzania, w mieście nie brakuje też restauracji, czy agroturystyk. Miasto jest zdecydowanie bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Inwestycja jest urokliwie zlokalizowana w dolinie rzeki Biebrzy, na skraju Kotliny Biebrzańskiej. Niezwykle malownicze miejsce pomiędzy korytem rzeki (starorzecza), a skarpą od strony miasta. Lokalizacja nieruchomości w regionie posiadającym ogromne walory turystyczne i przyrodnicze. Dolina Biebrzy stanowi jedną z największych atrakcji przyrodniczych i turystycznych województwa podlaskiego, występuje tutaj najwięcej gatunków ptaków w całej Polsce i największe skupisko łosi.  Biebrzański Park Narodowy to prawdziwy kolos względem reszty Polskich parków narodowych. Jest największym, najdłuższym oraz najdzikszym parkiem narodowym w naszym kraju, który został założony stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1993 r. i wpisanym na listę międzynarodowej konwencji Ramstar chroniącej najważniejsze na świecie miejsca bytowania ptaków wodno-błotnych. Sercem parku jest 160-kilometrowa rzeka Biebrza, która rozlewa się na ogromne połacie rezerwatu. Park to też najlepszy naturalny dom dla ok. 270 gatunków ptaków wodno-błotnistych i 50 gatunków ssaków, co przyciąga w te rejony wielu przyrodników czy ornitologów. Z ciekawych faktów warto również wiedzieć, że raz w roku w okolicach kwietnia-maja nad parkiem przelatuje przeogromna ilość gęsi – szacunkowo mówi się o liczbie 40 000 ptactwa lecącego w zwartej grupie. Tym, co najprawdopodobniej nas wszystkich najbardziej ciągnie do Biebrzańskiego Parku Narodowego to łoś. O łosiu każdy słyszał, jednak nie każdy go widział. I właśnie po to się jedzie nad Dolinę Biebrzy, gdyż tutaj jest największa ostoja łosia w całej Polsce, która liczy na ten moment ok. 650 sztuk i wciąż się powiększa.

W okolicy znajdują się liczne trasy kajakowe, ścieżki dla rowerzystów i piechurów, ścieżki edukacyjne i inne niezliczone miejsca turystyczne i widokowe. Przy szlakach wybudowano wieże i pomosty widokowe i kładki ułatwiające przejścia przez grząskie tereny. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, stanowiący najbardziej spektakularny projekt rowerowy (łącznie ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy).

 

W pobliżu kompleksu hotelowego:

 • Biebrzański Park Narodowy
 • Restauracje i kawiarnie: Restauracja Karczma Bartla – 50 m
 • Restauracja Oberża nad Biebrzą – 350 m
 • Rzeka Rospuda – 41 km
 • Transport publiczny: Pociąg – Goniądz – 3,7 km, Osowiec – 6 km
 • Przystanek autobusowy w Goniądzu – 200 m od hotelu

Stan prawny: przedmiotowa nieruchomość obejmuje prawo własności działek o pow. 2,7742 ha i prawo użytkowania wieczystego działki o pow. 0,0785 ha z prawem własności budynków.

Bardzo dobra okazja inwestycyjna o dużej wartości dodanej w przyszłości!!!

 

Serdecznie zapraszamy na prezentacje tego wyjątkowego obiektu!

Szczegóły oferty

Typ nieruchomości
Hotel i pensjonat
Pow. całkowita
5 004 m²
Pow. użytkowa
5 000 m²
Pow. działki
2,7742 ha
Rynek
Wtórny
Forma własności
Własność
Stan budynku
Bardzo dobry
Dozór budynku
Ochrona całodobowa
Prąd
Tak
Kanalizacja
Tak
Woda
Tak
Ogrzewanie
Centralne
Klimatyzacja
Tak
Recepcja
Tak
Winda
Tak
Dojazd
Asfalt
Ciągi pieszo-jezdne z kostki granitowej
Tak na terenie działki
Sieć komputerowa
Tak
Parking
Tak
Ogród
Tak
Stawy
Tak
Altany
Tak
Oczka wodne
Tak
Mała architektura
Tak na terenie działki
Sauna
Tak
Centrum fitness
Tak
Jacuzzi
Tak
Boisko
Tak
Plac zabaw dla dzieci
Tak