Opis oferty

Mamy przyjemność przestawić Państwu ofertę sprzedaży nieruchomości położonej w Łodzi przy ul. Częstochowskiej 1A, na granicy osiedli: Zarzew oraz zabytkowego i bardzo charakterystycznego kompleksu – Księży Młyn (obszar Łódź – Widzew). Położenie przedmiotu oferty zapewnia znakomite skomunikowanie z resztą miasta dzięki swojemu położeniu w około śródmiejskiej części Łodzi oraz dobrej infrastrukturze drogowej i transportu zbiorowego.

Nieruchomość od początku swojego istnienia pełni funkcję handlowo – usługową a zatem komercyjną (obecnie działa w niej kancelaria prawna). Powierzchnia działki gruntu, na której posadowiony jest budynek wynosi  581 m2 zaś jego powierzchnia użytkowa obu kondygnacji łącznie to ponad 400 m2 (z rzeczywistych wymiarów to ok. 438 m2). Powierzchnia samej zabudowy to aż 256 m2 obliczonej na podstawie rzutu budynku dokonanej przez rzeczoznawcę majątkowego. Biuro dysponuje obszernym operatem szacunkowym. Budynek wybudowany w 2010 r. techniką tradycyjnej murowanej. Budynek uzbrojony w instalacje: elektryczną, wodno – kanalizacyjną oraz gazową. Ogrzewanie za pomocą wydajnego pieca gazowego. Dodatkowo, nieruchomość korzysta ze światłowodu internetowego, zaś jej nie mniej ważnymi udogodnieniami są klimatyzacja oraz rekuperacja (dwa rekuperatory, po jednej na parter i I piętro). Ponadto, budynek korzysta z elektrycznie zamykanych i otwieranych rolet okiennych. Zgodnie z operatem szacunkowym wykonanym w lutym 2023 r. budynek znajduje się w bardzo dobrym stanie technicznym.

Nieruchomość składa się łącznie z ponad 20 pomieszczeń pełniących różnie funkcje oczywiście w znakomitej większości są to pokoje konferencyjne, gabinety ale również toalety, zaplecza socjalne, pomieszczenia gospodarcze, serwerownia czy nawet mini siłownia dla pracowników. Budynek w całości użytkowany przez obecnego właściciele, żadna z części budynku nie jest wynajmowana/wydzierżawiana.

Spis i przybliżone wymiary pomieszczeń:

Parter:

– Lobby/Sala sprzedażowa z recepcją – 9.45 m x 5.16 m

– Zaplecze recepcji – 2.44 m x 1.37 m

– Pokój konferencyjny nr 1 – 5.15 m x 4.13 m

– Pokój konferencyjny nr 2 – 4.7 m x 2.52 m

– Pokój nr 3 – 4.7 m x 2.52 m

– Pokój nr 4 – 4.45 m x 4.4 m

– Pokój nr 5 – 4.79 m 4.39 m

– Siłownia 5.35 m x 3.5 m

– Pomieszczenie gospodarcze nr 1 – 1.40 m x 1.38 m

– Toaleta nr 1 – 2.33 m x 1.64 m

– Toaleta nr 2 (wraz z prysznicem) – 3.7 m x 2.33 m

– Pomieszczenie socjalne (kuchnia) – ok. 11 m2

– 2 pomieszczenia: rekuperator plus kotłownia ok. 10 m2

 

I Piętro:

– Gabinet nr 1 – 5.55 m x 5.5 m

– Gabinet nr 2 – 4.44 m x 4.22 m

– Gabinet nr 3 – 4.46 m x 4.44 m

– Gabinet nr 4 – 4.44 m x 3.84 m

– Gabinet nr 5 – 5.15 m x 4.8 m

– Gabinet nr 6 – 5.14 m x 4.27 m

– Gabinet nr 7 – 5.15 m x 2.9 m

– Duży przedsionek pełniący funkcję pokoju pracowniczego/archiwum przechowywania dokumentów – 5.13 m x 4.10 m

– Toaleta – 3 m x 1.95 m

– Serwerownia 2.5 m x 1.8 m

Na końcu długiego korytarza pełniącego funkcję komunikacji dla wejścia do każdego z gabinetów znajduje się mały aneks kuchenny.

 

 

 

 

Bez wątpienia opisywana nieruchomość posiada ogromne możliwości adaptacyjne i może pełnić różnorakie role. Witryny w parterowej części budynku wraz z okazałą salą sprzedażową umiejscowione we frontowej części budynku zapewniają możliwość umieszczenia dobrze widocznej reklamy bądź ekspozycji co jest bardzo istotne dla podmiotów zajmujących się bezpośrednią obsługą klienta w siedzibie przedsiębiorstwa. Klatka schodowa prowadząca na I piętro jest szeroka co może mieć znaczenie w zakresie prowadzenia np. branży medycznej. Co nie mniej istotne, parking może pomieścić około 20 – 25 samochodów. Całość parkingu wyłożona kostką brukową.

Budynek o szerokich możliwościach wykorzystania idealny pod branżę IT, siedzibę przedsiębiorstwa handlowo – usługowego, dużą kancelarię prawniczą (bądź kilka kancelarii), biura czy wspomnianą wyżej branżę medyczną (oczywiście po uwzględnieniu pewnych nakładów na modernizację obiektu) czy wiele innych dziedzin działalności gospodarczych.

Jak wcześniej wspomniano, kolejnym atutem nieruchomości jest jej położenie oraz skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta Łodzi. W ciągu 5 minut pieszo od obiektu znajdują się przystanki autobusowe linii nr 70, 96C, Z13 oraz tramwajowe (linia nr 14) – Przystanek Śmigłego – Rydza. W jeszcze krótszym czasie możemy dostać się na przystanek Milionowa – Przędzalniana skąd odjeżdżają autobusy linii nr 55A, 55B, N5A, N5B, N8 i Z7.

Centralna część Księżego Młyna (np. lofty Scheiblera)  oddalona jest od nieruchomości o ok. 600 – 700 m. Do ścisłego centrum miasta (Galeria Łódzka czy też Piotrkowska/Piłsudskiego) średnio jesteśmy w stanie dojechać samochodem w czasie 8 minut. W jeszcze krótszym czasie dojedziemy do tzw. Skrzyżowania Marszałków (ok. 5 – 6 minut przy niższym natężeniu ruchu nawet około 3 minut). W bliskiej odległości od obiektu znajduje się kompleks biurowców Cross Point, w którym swoje siedziby mają takie firmy jak Nordea, BNP Paribas czy Compensa TU SA. Do skrzyżowania Śmigłego – Rydza/Tatrzańskiej i Przybyszewskiego mamy zaledwie 350 m skąd prowadzi korzystne połączenie w kierunku Łodzi Górnej i dalszej części osiedla Widzew. Lokalizacja nieruchomości pozwala ponadto na bardzo sprawny dojazd do Autostrady A1.

Nieruchomość oferowana w bardzo korzystnej cenie (podana cena stanowi wartość netto). Wartość nieruchomości oszacowana przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego to 1.856.000 PLN netto. Sama działka gruntu została wyceniona na niemal 750.000 PLN.

Zainwestuj w Łodzi już dziś.

Umowa wyłącznego pośrednictwa.

Nabywca nie płaci prowizji pośrednikowi.

Zapraszamy do kontaktu.

 

Szczegóły oferty

Miejscowość
Łódź
Typ Nieruchomośći
Obiekt komercyjny
Typ transakcji
Sprzedaż
Cena
1690000 PLN
Powierzchnia
400 m2
liczba kondygnacji
2
Ogrzewanie
Gazowe
Woda
Tak
Energia Elektryczna
Tak
Kanalizacja
Tak
Światłowód Internetowy
Tak
Winda
Nie
Parking
Tak
Rok Budowy
2010
Stan Obiektu
Bardzo dobry